21 Lis

Potravioné alergie a intolerance

Alergie a intolerance potravin se může projevovat mnoha způsoby. I když příznaky potravinové alergie a intolerance potravin jsou často stejné, jde o dvě různé nemoci. V čem tedy spočívá odlišnost výše uvedených nežádoucích reakcí na potraviny?

 

Alergie nebo intolerance?

Podle běžné definice, potravinová alergie je přehnaná a nepřiměřená reakce imunitního systému na zpravidla neškodné látky, které se vyskytují v potravinách. K vyvolání nežádoucí reakce mnohdy stačí i velmi melé množství alergenní potraviny.

Intolerance potravin nezahrnuje imunitní systém, ale je způsobená metabolickou poruchou. Jedná se o nedostatek enzymů, které se podílejí na zpracování potraviny. Příkladem může být laktózová intolerance způsobená nedostatkem enzymu laktáza , který se podílí na zpracování mléka a mléčných výrobků.

 

Příznaky

Příznaky alergie a intolerance potravin jsou často stejné a dají se rozdělit do dvou skupin: potíže, které se objevují okamžitě po jídle a chronické zdravotní problémy. Příznaky, které se objevují okamžitě po jídle jsou obvyklejší u potravinové alergie, chronické zdravotní problémy jsou obvyklejší u potravinové intolerance, není to však pravidlo.

Okamžitě po jídle se můžou objevit:

–              pálení a svědění na rtech, v ústech a v krku

–              potíže s dýcháním

–              ekzém, kopřivka

–              pálení a slzení očí

–              mdloby, kolaps, hrozí dokonce zástava dechu

Mezi příznaky, které se objevují až několik hodin po jídle patří:

–              slabost a únava

–              bolesti břicha

–              chronické průjmy

–              zvracení

–              úbytek hmotnosti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *