04 Pro

Přírodní léčba chřipky

Při léčbě chřipky bychom si měli v první řadě uvědomit, že chřipka je onemocnění virové. To znamená, že pokud nedojde ke komplikaci a následné bakteriální infekci, je užívání antibiotik zbytečné. Základem boje proti chřipce je správně fungující imunitní systém. Pokud je imunita člověka v pořádku, jednoduše si s chřipkou poradí: zmírní příznaky nebo dokonce nedovolí nemoci vůbec vzniknout.

Jak se proti chřipce bránit?

Pokud už se chřipkou nakazíme, měli bychom si dopřát především mnoho odpočinku a spánku, také dostatečné množství tekutin (dodržovat pitný režim v průběhu chřipky je naprosto nezbytné). Během nemoci se samozřejmě musíme vyhnout cigaretům a alkoholu. Kromě toho, existují přírodní přípravky, které můžou nám v boji s chřipkou efektivně pomoct: jako prevence nebo během samotné nemoci.

Přírodní léčba chřipky

Jak jsme už dříve zmínili, velmi důležitý je dostatečný příjem tekutin. Nejlepší jsou horké nápoje, především zázvorovy a tymiánový čaj. Zázvor má antibakteriální, antivirové, zahřívací a prokrvovací účinky, tymiánový tlumí kašel a usnadňuje odkašlávání, má také protibakteriální účinky. Do čaje si můžete přidat plátek citronu, který obsahuje vitamin C. Mezi další přírodní léčiva proti chřipce patří česnek, křen, med a černý rybíz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *